به‌روز شده در: ۱۶:۴۲ - ۶ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۶۳۵
تاريخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معوقات کارگران ابنیه فنی خط ۵ مترو تهران پرداخت نشد
جمعی از کارگران حراست و خطوط ابنیه فنی شاغل در خط ۵ مترو تهران از عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه خود خبر دادند.
به گزارش ایلنا، بیش از صد کارگر در خط متروی ۵ تهران - کرج فعالیت دارند که از این تعداد ۹۰ نفر در واحد انتظامات و ۸۰ نفر هم در بخش نگهداری خط ۵ متروی تهران تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستند اما حدود سه ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه پرداخت نشده طلبکارند.

این کارگران می‌گویند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مطالبات مزدی ما کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است اما متاسفانه مسئولان راه‌آهن تهران نسبت به این وضعیت هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

طبق ادعای این کارگران، آخرین حقوقی که آنها دریافت کرده‌اند متعلق به آبان ماه بوده و در حال حاضر حقوق ماه‌های آذر، دی و بهمن آنها به تاخیر افتاده است. همچنین حق بیمه ماه‌های خرداد، مرداد، مهر، دی و بهمن ماه آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

این کارگران با بیان اینکه حداقل حقوقی که دریافت می‌کنند کفاف مخارج زندگی‌شان را نمی‌دهد، در ادامه می‌گویند: با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم اما مسئولان مترو توجهی به وضعیت معیشتی ما کارگران در آستانه سال نو ندارند.

آن‌ها می‌گویند: ما فاقد امنیت شغلی هستیم و پیمانکاران هر زمانی که اراده کنند ما را از کار بیکار می‌کنند.

به گفته یکی از کارگران شاغل در خط ۵ متروی تهران، در حالی مطالباتمان به تاخیر افتاده که برای گرفتن حداقل ۱۰ تا ۱۰۰ هزار تومان مساعده باید مقابل برخی مسئولان بالادستی گردن کج کنیم.