به‌روز شده در: ۱۶:۴۲ - ۶ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۶۶۹
تاريخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معاون وزیر رفاه در جریان سفر به سی‌سخت اعلام کرد:
پرداخت بیمه خسارت به «زلزله‌زدگان بازنشسته کشوری»
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری نیز تمامی بازنشستگان شهرستان را که دچار خسارت شده اند از قبل بیمه کرده که خسارت آنها پرداخت می‌شود.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در پی زلزله سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، به دستور محمد شریعمتداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع به‌عنوان نماینده ویژه راهی این شهرستان شد و از مناطق زلزله‌زده بازدید کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در ستاد فرماندهی در فرمانداری دنا از دستور شریعتمداری برای بسیج سازمان‌ها و صندوق‌های تابعه وزارت کار برای کمک به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گفته وی، بر همین اساس، همه سازمان‌ها، صندوق‌ها، معاونین وزارتخانه و بانک‌های تابعه مکلف شدند تا کمک‌های خود را سریعا به منطقه زلزله زده ارسال کنند.

پناه درباره جزئیات این کمک‌ها گفت: شستا محموله‌های اهدایی خود را شامل ۵۵۰ تخته پتو و ۲۰۰ بسته برنج و انواع کنسرو و سایر اقلام خوراکی را تحویل فرمانداری داد. بانک رفاه و توسعه تعاون نیز مبالغی را برای خرید اقلام مورد نیاز زلزله زده‌ها در اختیار استان قرار دادند.

وی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری نیز تمامی بازنشستگان شهرستان را که دچار خسارت شده‌اند، از قبل بیمه کرده که خسارت آن‌ها پرداخت می‌شود و کارخانه سیمان یاسوج (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری) نیز در این زمینه کمک‌هایی انجام داده است.

همچنین، نماینده سازمان بهزیستی کشور درمنطقه حضور پیدا کرد و به تمام افراد تحت پوشش خود که منازل‌شان آسیب‌دیده مبلغ ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و مبلغ ۶۰ میلیون تومان قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند و به افراد تحت پوشش در منطقه که ۱۱۷۶ نفر هستند دو ماه کمک هزینه پرداخت می‌شود.