به‌روز شده در: ۱۶:۵۵ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۷۰۶
تاريخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ بارها تجمع کردیم اما پاسخی نگرفتیم!
مصائب شرکتی‌های بهداشت و درمان
شرکتی‌های بخش درمان می‌گویند: علیرغم بحران کرونا، به معیشت ما رسیدگی نمی‌شود.
به گزارش ایلنا، دیروز و امروز (سوم و چهارم اسفند) جمعی از شرکت‌های بهداشت و درمان و زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با مراجعه به نهادهای ذیربط در استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی، خواستار توجه به مطالبات مزدی و معیشتی خود شدند.

جمعی از این شرکتی‌ها به ایلنا گفتند: عدم اجرای قوانین، صدای مدافعان سلامت را درآورده است و بی‌شک تجمعات همکاران شرکتی زنگ خطری برای مسئولین است. ادامه بی‌توجهی به قوانین و عدم پرداخت مطالبات کادر درمان و مدافعان سلامت از جمله توزیع عادلانه‌ی فوق‌العاده سختی کار کرونا بین واحدهای درگیر از اورژانس ۱۱۵ تا اورژانس بیمارستان و بخش‌های ویژه و مراکز بهداشتی و اجرای دقیق دستورالعمل ۲۰ درصد کسر موظفی برای همه واحدها و شفاف‌سازی در مورد علت کاهش مبلغ کارانه و عدم پرداخت حق مسکن و پول لباس و بسیاری از مطالبات دیگر، نارضایتی‌ها را گسترده‌تر خواهد کرد.

از قرار، کادر شرکتی فوریت‌های پزشکی اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در کنار سایر کارکنان شرکتی دانشگاه، در تلاشند تا صدای اعتراض خودشان را به گوش مسئولان برسانند.

یکی از این کارکنان در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش می‌گوید: مهمترین خواسته‌های ما،  اجرای قانون بهره‌وری برای همکاران شرکتی اورژانس ۱۱۵ مثل سایر کارکنان شرکتی دانشگاه، پرداخت مبلغ فوق العاده ویژه و حذف اضافه کار اجباری تا سقف ۱۵ شیفت ۲۴ ساعته است که با این حجم ماموریت در شرایط کرونایی مزید بر مشکلات اقتصادی و تورم سرسام آور شده و گذران زندگی را برای این مدافعان سلامتِ جان بر کف، سخت و طاقت فرسا نموده است.

شرکتی‌های بخش درمان می‌گویند: از مسئولان محترم دانشگاهی و استانی خواهشمندیم با توجه به اینکه تمامی خواسته‌های ما برحق و کاملا قانونی است، به فکر چاره‌ای برای هرچه سریعتر حل شدن مشکلات باشند و اجازه ندهند نارضایتی‌ها گسترده‌تر شود.