به‌روز شده در: ۱۶:۵۵ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۷۱۰
تاريخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک:
هزینه سبد معیشت کارگران برای سال 1400 مشخص شد + جزئیات
هزینه سبد معیشت کارگران برای سال 1400 مبلغ 68٫950٫596 ریال با هدف اجماع و رعایت سه جانبه گرایی تعیین شد .
محمدرضا تاجیک عضو کمیته مزد در شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز گفت: مجموع هزینه زندگی یک خانوار ۳.۳ نفری کارگری برای سال 1400 مبلغ 6٫895٫059 تومان تعیین شد این عدد در صورتی به تصویب رسید که با توجه به تورم افسار گسیخته گروه کارگری جمع هزینه های زندگی را بیش از این محاسبه نموده بودند ولی  با رعایت سه جانبه گرایی و با هدف اجماع هر چه بیشتر این عدد را مورد توافق قراردادند. 

عضو کمیته مزد شورای عالی کار، درباره جلسه امروز کمیته دستمزد گفت: در این جلسه نمایندگان وزارت اقتصاد و صنعت و معدن و مرکز آمار حضور داشتند و سبد اقلام خوراکی با اطلاعات بدست آمده منتهی به دیماه 99 توسط نمایندگان مرکز آمار به جمع بندی و اجماع حاضرین جلسه رسید و پس از تبادل نظر کارشناسی شرکای اجتماعی اقلام غیر خوراکی مبلغ 68٫950٫596 ریال مصوب گردید .
 
وی با بیان این رقم اقلام خوراکی و غیرخوراکی توافق پس از چندین جلسه کارشناسی اعضای کمیته مزد بدست آمده است تفاوت این سبد را نسبت به سبد سال گذشته 1٫955٫000تومان اعلام نمود.

عضو کمیته مزد شورای عالی کار  گفت:  جلسات کمیته مزد به صورت سه جانبه ذیل شورایعالی کار با محوریت تعیین سبد معیشت مطابق تبصره 2ماده 41 قانون کار  برای تعیین دستمزد شکل گرفته است.