به‌روز شده در: ۱۹:۴۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۷۳۲
تاريخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
استاندار همدان:
مطالبه‌گری کارگران در کنار خیابان در شان آنها نیست
استاندار همدان با بیان اینکه مشکلات قشر کارگر باید با مذاکره، گفت‌وگو و پیگیری رفع می‌شود، گفت: کارگران بدانند اولویت مسئولان فراهم کردن زمینه رفاه و آسایش آن‌ها است.
به گزارش ایلنا، «سید سعید شاهرخی» امروز سه شنبه در نشست صمیمی با جامعه کار، تولید و تشکل‌های کارگری و بازنشستگان استان همدان با بیان اینکه نجیب‌ترین و تاثیرگذارترین قشر در جامعه، تشکل‌های صنفی و کارگری هستند افزود: قبل و بعد از انقلاب نیز این قشر در مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف از آرمان‌های انقلاب دفاع کردند و در پشتیبانی از جنگ نیز حضور قوی داشتند.

شاهرخی اظهار داشت: برخلاف برخی نقاط، مطالبات کارگران همدان در فضایی دموکراتیک و تاثیرگذار پیگیری می‌شود و این استان در این باره الگوی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور همسان‌سازی حقوق، باید با صدای قوی مطالبه به حق جامعه کارگری را به دولت، مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون تلفیق منعکس کنید.

استاندار همدان با بیان اینکه حضور در کنار خیابان در شان کارگران نیست، افزود: به منظور انتقال دغدغه‌های کارگری زمینه برگزاری همایشی در سالن جلسات استانداری همدان با حضور مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسوولان تاثیرگذار ملی فراهم می‌شود.

شاهرخی یادآور شد: با توجه به تاکید مسئولان بهداشتی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نمایندگانی از سوی کارگران برای حضور در این جلسه انتخاب شده و جزئیات این نشست هم از طریق رسانه‌ها منعکس می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بنا نداریم حرف کسی را نشنویم، اظهار داشت: با حساب و کتاب و احترام، شنونده درد دل‌های قشر کارگری بوده و قصد سانسور نداریم.

استاندار همدان اظهار داشت: چنانچه جامعه کارگری از پیگیری مطالبه و دغدغه‌های آن‌ها از سوی مسئولان مطلع شوند، از حق خود کوتاه آمده و تشریک مساعی می‌کنند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: چنانچه در اطلاع‌رسانی کوتاهی شده و کارگران توجیه نشوند از وضعیت به وجود آمده دلخور و گلایه‌مند شده و فکر می‌کنند کسی شنونده دغدغه‌های آنان نیست.

وی تاکید کرد: باید با شنیدن درد دل‌های قشر زحمت کش کارگری، این اعتماد را در آن‌ها به وجود آورد تا کار به بداخلاقی کشیده نشود.

استاندار همدان با بیان اینکه منطق در قشر کارگری همدان حاکم است اظهار داشت: انقلاب اسلامی متعلق به قشر کارگری است بنابراین مسئولان برای خدمت به این افراد باید تلاش کنند.