به‌روز شده در: ۱۹:۴۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۸۳۶
تاريخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
قاضی زاده هاشمی:
قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: فداکاری‌ پرستاران به درستی دیده نشده باید به مطالبات آنها رسیدگی و با وجود مشکلات بودجه‌ریزی کشور باید قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا شود.
به گزارش ایلنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی، روز شنبه در مراسم گرامیداشت مدافعان سلامت گفت: امسال حرکت خوبی برای استخدام پرستار و تامین نیروی انسانی در بیمارستانها برداشته شد، البته نیازها را تامین نکرد اما گام بلندی برداشته شد که باید ادامه داشته باشد.

وی گفت: پرستاران در یک سال گذشته از جان مایه گذاشتند و برای مراقبت از سلامت مردم در اپیدمی کرونا کم نگذاشتند اما زحمات آن‌ها به طور کامل دیده نشد، باید کار تبلیغاتی موثر و بیشتری در این زمینه انجام شود و ارزش وجودی این کارها به مردم شناسانده شود. عموم مردم قدردان این زحمات هستند و پرستاران را دوست دارند اما باید حق مطلب ادا شود.

نایب رئیس مجلس افزود: اصلی‌ترین و با ارزش‌ترین داشته انسان جان انسان است. هیچ اولویتی بالاتر از حیات و جان انسان وجود ندارد. اپیدمی کرونا به ما یادآوری کرد که قدر سلامت و اولویت‌های نظام سلامت را بهتر بدانیم در بودجه ریزی و برنامه ریزی کشور برای ارتقای نظام سلامت تجدید نظر کنیم و بهره وری نظام سلامت را بالا ببریم.

وی ادامه داد: هر زمان خطری برای سلامت مردم بوده است، چه در زمان جنگ، چه در سیل و زلزله و چه در اپیدمی کرونا، پرستاران همیشه در خط اول بودند و تعداد زیادی از آنان نیز در این میدان از بین رفته‌اند باید به این نیروهای فداکار که با عشق ورزی و بدون ادعا در خط مقدم مبارزه هستند، بیشتر توجه کنیم و به آنان احترام و عزت بگذاریم.