به‌روز شده در: ۱۹:۴۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۸۸۴۹
تاريخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نگرانی کارگران پارس پامچال از عدم وصول‌ طلب مزدی پیش از پایان سال
کارگران کارخانه رنگ‌سازی «پارس پامچال» واقع در شهر صنعتی قزوین در آستانه سال نو خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود شدند.
تعدادی از کارگران کارخانه «پارس پامچال» در استان قزوین در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: بابت مطالبات مزدی پنج ماه طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین سال نو از کارفرما می‌خواهیم بدهی خود را پرداخت کند.

به گفته آن‌ها؛ هم اکنون در کارخانه رنگ‌سازی «پارس پامچال» که در شهر صنعتی قزوین واقع شده است، نزدیک به ۱۱۰کارگر به صورت قراردادی مشغول کارند که در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود برای نوروز هستند.

براساس گفته این کارگران؛ به صورت مشخص حجم معوقات مزدی کارگران «پارس پامچال» حدود ۵ ماه برآورد می‌شود که پرداخت آن از حدود شهریور ماه به تاخیر افتاده و تاخیر در پرداخت عیدی‌ها در این روزهای پایان سال هم به نگرانی دامن زده است.

کارگران «پارس پامچال» با بیان اینکه این کارخانه دچار کمبود منابع مالی است و نبود درآمد کافی و وجود مطالبات موجب شده تا مدیریت نتواند دستمزد کارگران و کارکنان شاغل خود را بپردازد، در ادامه افزودند: کارگران علارغم اینکه به دلیل دریافت نکردن چندین ماه دستمزد دچار مشکلات معیشتی هستند اما همچنان به فعالیت روزانه خود در کارخانه ادامه می‌دهند.

به گفته آن‌ها؛ اگر مدیریت راهکاری برای پرداخت بدهی‌های خود به کارگران پیدا نکند همه کارگران برای تامین هزینه‌های سال نو دچار مشکل خواهند شد.

کارگران در ادامه تصریح کردند: تعویق در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران «پارس پامچال» در حالی ادامه‌دار شده که پیش از این مدیریت کارخانه وعده اصلاح وضعیت و پرداخت مطالبات کارگران را داده بود که تا این لحظه عملی نشده است.

یکی از کارگران پارس پامچال گفت: جدا از مشکلاتی که در پرداخت مزدی وجود دارد، ما با مشکل پرداخت حق بیمه مواجه هستیم.

بنا به اظهارات وی؛ در حال حاضر حدود ۸ تا ۹ماه حق بیمه کارگران پارس پامچال پرداخت نشده و علارغم آنکه  طبق روال هر سال کارفرما قرار است از ۱۵ اسفند ماه به دلیل انبارگردانی فعالیت کارخانه را متوقف کند، امیدی به پرداخت عیدی و پاداش و حداقل بخشی از مطالبات‌مان قبل از پایان سال نداریم. ضمن آنکه ممکن است موضوع معوقات مزدی کارگران تا دو تا سه ماه بعد از ایام تعطیلات نوروز ادامه پیدا کند.