به‌روز شده در: ۱۹:۴۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۹۵۹۶
تاريخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چهار ماه مزد، عیدی و سنوات کارگران شهرداری کارون پرداخت نشد
جمعی از کارگران مجموعه شهرداری کارون در استان خوزستان از عدم پرداخت ۴ ماه مزد، عیدی و سنوات سال ۹۹خود خبر دادند.
به گزارش ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری کارون که تعداد آن‌ها حدود ۷۰۰نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، درباره طلب وصول نشده خود گفتند: مطالبات مزدی ما مربوط به ۴ ماه طلب مزدی (آذر، دی، بهمن و اسفند) سال گذشته می‌شود. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی و سنوات پایان سال ۹۹ را پرداخت نکرده است.

این کارگران از وضعیت معیشتی خود ابراز نارضایتی کردند و گفتند: متاسفانه بعد از سال‌ها خدمت در شهرداری کارون، از پرداخت به موقع مزایای مزدی و عیدی و سنوات محروم هستیم.

یکی از کارگران شاغل بخش خدمات شهرداری کارون با یادآوری اینکه کارگران پیمانکاری فاقد امنیت شغلی هستند، افزود: حدودا ۳۰۰ نفر از مجموع هزار کارگر شاغل در شهرداری کارون سال پیش با اتمام قرارداد کار تعدیل شدند سال جاری نیز به بهانه‌های مختلف ازجمله نداشتن کارت پایان خدمت و گواهی سلامت می‌خواهند تعدادی از کارگران را بیکار کنند در صورتی که این‌چنین نیست و همه نیروها دارای کارت پایان خدمت و متاهل هستند.

وی با بیان اینکه هرکدام از ما به‌صورت میانگین ۳تا ۱۵ سال سابقه کار داریم، گفت: در نتیجه وضعیت پیش آمده روز گذشته ۱۵ فروردین ماه جمعی از کارگران خدماتی نسبت به‌ عدم پرداخت حقوق و همچنین بیکاری برخی از همکاران خود، مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

این کارگران در خاتمه می‌گویند: با اینکه مسئولان شهرستانی و شهرداری کارون بارها وعده پیگیری مطالباتمان را داده‌اند اما هنوز مشکل باقی است.