به‌روز شده در: ۱۹:۴۷ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۹۶۱۹
تاريخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ چرا از حقوق شغلی ما کاسته‌اند؟
انتقاد معلمان در آستانه بازنشستگی به اطلاعیه اضافه خدمت
معلمان در آستانه بازنشستگی به اطلاعیه اخیر در ارتباط با اضافه خدمت انتقاد کردند.
به گزارش ایلنا، فارغ التحصیلان دانشسراها درباره عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام و اطلاعیه اخیر آموزش و پرورش می‌گویند: چرا آموزش و پرورش اکنون که این نیروها در شرف بازنشستگی هستند یادش افتاده چنین اقدامی انجام دهد؟

اخیراً وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای در خصوص عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام فارغ‌التحصیلان دانشسراها را صادر کرده است. این معلمان در سال ۷۳ و ۷۴که از دانشسراها فارغ‌التحصیل شده بودند بایستی سریعاً جذب آموزش و پرورش می‌شدند اما آموزش و پرورش نتوانست آنها را جذب کند و فاصله ۳ تا ۴ ساله بین فارغ‌التحصیلی و استخدام برای آنها به وجود آمد.

در نهایت، دیوان عدالت به نفع این نیروها رای صادر کرد اما اکنون این معلمان در حال بازنشستگی باخبر شده‌اند آموزش و پرورش یکطرفه با تفسیر به رای خود از حکم دیوان حاضر به بازنشسته کردن آنان نیست و در اطلاعیه‌ای آن را ابلاغ کرده است.

در همین راستا، روز گذشته (هفدهم فروردین) آموزگاران دانش‌آموخته‌ی دانشسرا در برابر اداره‌ی کل آموزش و پرورش فارس در اعتراض به «حذف سنوات فاصله خدمتی» تجمع کردند و خواستار حذف این ابلاغیه شدند. این معلمان می‌گویند: آموزش و پرورش نباید یکجانبه حقوق شغلی ما را ضایع کند.