به‌روز شده در: ۱۴:۵۶ - ۷ بهمن ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۳۷۴۰
تاريخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده رامسر:
به دنبال همفکری با دولت برای تدوین لایحه رتبه‌بندی معلمان هستیم
نماینده رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، در آئین تجلیل از فرهنگیان، گفت: «لایحه‌ای برای رتبه‌بندی توسط دولت ارائه شد که در کمیسیون آموزش آن لایحه را تغییر دادند تا پشتیبانی بیشتری شود. در فرایند رسیدگی این لایحه دولت بصورت ضمنی اعتراض کرد که اگر تصویب شود بار مالی آن تامین نمی‌شود.»
به گزارش ایلنا، سید شمس‌الدین حسینی در آئین تجلیل از فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ رامسر، در رابطه با حل مشکل معیشت بازنشستگان تصریح کرد: تورم خوراکی در کشور ما ۷۲ درصد و کمرشکن است. از همین رو دو اقدام در مجلس در دست اقدام است که امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون اساسی مجلس هر چیزی را نمی‌تواند تصویب کند، گفت: بودجه در قالب لایحه باید مطرح شود و طرح افزایش حقوق توسط نمایندگان مجلس قابلیت اجرایی ندارد.

حسینی ادامه داد: سال گذشته همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ۹۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد و دولت در لایحه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان را پیشنهاد کرد که تصویب نشد و کلیات آن رد شد.

او در رابطه با رتبه‌بندی حقوق معلمان گفت: لایحه‌ای برای رتبه‌بندی توسط دولت ارائه شد که در کمیسیون آموزش آن لایحه را تغییر دادند تا پشتیبانی بیشتری شود. در فرایند رسیدگی این لایحه دولت بصورت ضمنی اعتراض کرد که اگر تصویب شود بار مالی آن تامین نمی‌شود.

حسینی اضافه کرد: در کمیسیون به دنبال آن هستیم تا این لایحه با همفکری دولت به گونه‌ای تامین شود که به اندازه بار مالی حرکت کند و به زودی به تصویب برسد تا قابلیت اجرایی هم داشته باشد.