به‌روز شده در: ۱۷:۰۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۷۴۳۴
تاريخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده کارگران در شورای عالی کار خبر داد:
افزایش مبلغ بن خوار و بار و مسکن کارگری در سال 91
جهت کاهش حجم اخراج کارگران مجبوریم دستمزدی را تصوي کنیم که کارفرمایان قادر به پرداخت آن باشند/ به علت عدم توانایی پرداخت دستمزد از سوی کارفرمايان نرخ سبد معیشت خانوار کارگری طبق تورم واقعی محاسبه نمي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کارگر نیوز ، نماینده کارگران در شورای عالی کار از احتمال افزایش مبلغ بن خوار و بار و مسکن کارگری در سال آینده 91 خبر داد.

 
هوشنگ درویشی ضمن بیان اين مطلب، اظهار داشت: به منظور افزایش سطح معیشتی کارگران در سال آینده تلاش خواهیم کرد بخشی از افزایش مزد به صورت غیر نقدی صورت پذيرد.
 
 
 
هوشنگ درویشی، با تاکید بر لزوم رعایت ماده 41 قانون کار در تعیین مصوبه مزدی سال‌اینده کارگران یاد آور شد: هر ساله مصوبه براساس شرایط واحدهای تولیدی کشور تعیین می‌شود.
 
 
 
نماینده کارگران در شورای عالی کار نرخ اقلام مصرفی سبد هزینه خانوار کارگری را ما بین 800 تا 900 هزار تومان اعلام کرد و یاد آور شد: جهت کاهش حجم اخراج کارگران در واحدهای تولیدی مجبوریم دستمزدی را مصوب کنیم که کارفرمایان قادر به پرداخت آن باشند.
 
 
 
عضو کمیته مزد شورای عالی کار، با بیان این که مصوبه مزدی کارگران طبق مصلحت تعیین می شود یاد‌آور شد: به علت عدم توانایی پرداخت دستمزد از سوی کارفرمايان نرخ سبد معیشت خانوار کارگری طبق تورم و به صورت واقعی محاسبه نمی‌شود.
 
 
 
او با اشاره به تلاش نمایندگان کارگری در شورای عالی کار مبنی بر افزایش دستمزد کارگران به صورت تورم واقعی بازار خاطرنشان ساخت: با توجه به این که مصوبه مزدی کارگران به صورت سه جانبه از سوی نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت مورد بررسی قرار می گیرد اما نمایندگان کارگری خواستار این هستند دستمزدی مصوب شود که به زیان جامعه کارگری نباشد.
 
 
 
نظرات بینندگان
سلام : اینکه در نظر داریدغیر نقدی بخشی از دستمزد را بدهید کاری چندان جالبی نیست و حقوق کار گر خواهد افتاد در نسیه کاری و بنجل خری و دچار وعده و وعید ! و ضمنا کار کار فرما را هم مضاعف خواهید نمود تا برای این عملیات وقت صرف کند !!! شما بجای این کار بروید به کمک کار فرما در مورد خواسته هایش از مسئولین . مثل وام و بازسازی و نوسازی ماشین آلات و موضوع واردات آنها در تخفیفات از گمرک و غیره و یا دریافت وام کم بهره برای عرضه تولید بیشتر !!ضمنا کارگران را اموزش و توجیح کنید تا با جان و دل در محیط کار از کم کاری و باری به هرجهت بودن خود داری کرده و مراعات حال کار فرما را با تولید مرغوب بکنند!!!
خواهشا شما نگران اخراج نباشید شما اصلا تو باغ نیستید چه سالی کارفرما حق واقعی کارگر رو داده حالا دومی باشه شما برا خود عزیزی هم شده همان 800 تا 900 رو تصویب کنید کارفرما خودش متناسب با تورم تنظیم میکنه دولتم تماشاچی فقط وعده حالا هم سبد کالا شده بهانه امسال پارسال هدفمندی شده بود بهانه در صورتی که همه یارانه رو گرفتند و همه رو جنسا کشیدند اما کارگر بدبخت با وعده شد اخر سال یه عیدی داره اونم همه دندون براش تیز کردن اینجوری روز به روز کارگر دلگرمتر که نمیشه هیچ بلکه بیشتر از کارش می دزده و ضررش بیشتره حالا خودتون قضاوت کنید هر چی به کارگر فشار می اورید بیشتر تو مرداب ورشکستگی غرق می شید
متأسفانه در سال قيمت ها جندين بأر افزايش مي يابد ولي حقوق كاركرسالي يك بار انهم ناجيز أفزايش مي يابد كه باعث خارج شدن تعدادي از نيازها از سفره خانواده كاركران مي شود و باعث عقب افتادكي ذهني وجسمي فرزندان كاركران مي شود و خلاصه دركل كشورمان ميليونها انسان ضعيف و اماده هر كونه ناهنجاريهاي اجتماعي شده و هزينه سنكين تر بر جامعه واردمي كنند بس با علاج وأقعه قبل از وقوع اقدام نمايد
سلام ببخشید این همه در مورد افزایش حقوق گفتی شد 20% ، واقعا که لابد تا یک ماه دیگه میشه 10% ، خیلی لطف کردی ، تورم که 40% است و خط فقر در ایران هم ماهی هفتصدو پنجاه هزار تومان است !!!!! ولی کارمند دولتی ماهی 800هزار تا 3 میلیون می گیرن بدبختا کارگران!؟!؟
لطفا" كسي نميخواد اظهار نظر نكنه يه جوري تصميم بگيريد نه سيخ بسوزه نه كباب
آقای نماینده کارگران :اگر میخواهید لطفی کنید 800 ریال خوابار ونهار را حذف کنید.خیلی عذر خواهی میکنم زمانی این خواسته رابیان میکنم که شما در اوج زحمت وتلاش هستید تا تا 10الی 20 درصد به حقوق کارگران سخت کوش اضافه کنید چون تا اسفند سال 91 دیگر حتی نمی دانیم ما کارگران نماینده داریم.فقط من متعجبم اگر فعالیت شما نبودچند درصدبه حقوق این قشر اضافه میشد
آخه حقوق 400و420هزارتوماني براي جماعت كارگر چه دردي رادوامي كند .آيا خودتان باهمين حقوق مي توانيد زندگي كنيد؟
شما نماینده کارگر نیستید شکمتون سیره وسبیلتون چرب که اینجوری درباره قشر زحمتکش وهمیشه مظلوم ده میلیون نفری اظهار نظر میکنید شما چه میفهمید تو این شرایط
تورم و گرانی وحشتناک که کارگرا جلوی زن و بچه هاشون هر روز شرمنده تر میشن  چطور میشه با ماهی سیصد هزار تومان زندگی کرد لعنت خدا به نمایندگانی مثل شما که با دروغ ودغل هر روز خیانت جدیدی به این قشر زحمتکش میکنید