به‌روز شده در: ۱۴:۳۴ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
خبر ویژه
انتخابات مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در تاریخ 21 آذر ماه 1401 برگزار شد.
سازمان تامین اجتماعی سرمایه ی کارگران و بازنشستگان
در یادداشت ارسالی به کارگر نیوز//
سازمان تامین اجتماعی کشور با پوشش دادن بیش ار 52میلیون نفر از جمعیت میهن مان بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور قلمداد میگردد که بیش از 50%جمعیت ایران را شامل میشود.نظر به اهمیت ، پویایی و قابل اتکا بودن این سازمان برای خدمات گیرندگان که از زمان گذشته تاکنون اقدام به پرداختی های خود به این سازمان نموده و در حال ادامه میباشند.......
چرا هیات دولت میبایستی مزایای حق مسکن کارگران را تصویب نماید!
در یادداشت ارسالی به کارگر نیوز//
حق مسکن بعنوان یکی از حداقل مزایای نیروی کار و از جمله مزایای انگیزشی کارگران زیر مجموعه ی قانون کار است که کارفرمایان مکلفند در هنگام پرداخت حقوق به پرسنل پرداخت نمایند!
با قرص مسکن و معالجه موضعی این مریض بهبود پیدا نخواهد کرد/ سه جانبه گرایی می لنگد، و فاصله شعار تا به عمل زیاد است
در یادداشت ارسالی به کارگر نیوز//
عدم تعین دستمزدی منصفانه در پایان یکسال انتظار در شورای عالی کار مبرهن این است سه جانبه گرایی می لنگد، و فاصله شعار تا به عمل زیاد است.
جلسه افزایش حق مسکن سال ۹۸ کارگران بدون نتیجه به پایان رسید +جزئیات
عضو کمیته مزد شورایعالی کار در گفت و گو با کارگر نیوز/
کارگر نیوز: تاجیک عضو کمیته مزد شورایعالی کار گفت: جلسه افزایش حق مسکن سال ۹۸ کارگران بدون نتیجه به پایان رسید.
کارگران زیر چکمه های بی مسئولیتی برخی مسئولان له می شوند
در یادداشت ارسالی به کارگر نیوز//
کارگر نیوز: نمونه بارز این موضوع ماده 168 قانون کار است که قانون گذار بر تشکیل جلسات شورای عالی کار حداقل یک مرتبه در طی ماه تاکید دارد. علاوه برآن بر حسب ضرورت جلسات فوق العاده این شورا با درخواست ریاست شورا(وزیر) و یا سه نفراز اعضاء میبایستی تشکیل شود.
تصویب بند ز تبصره ۷ بودجه سال ۹۷ به کام طرح سلامت
کارگران مخالفند
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی قدرت خرید کارگران گفت: کاهش قدرت خرید جز افزایش فقر و افزایش فاصله طبقاتی عایدی دیگری نداشته است.
آینده کارگران با تصویب بند
مجمع نمایندگان کارگران استان تهران خطاب به شورای نگهبان:
کارگر نیوز: مجمع نمایندگان کارگران استان تهران خطاب به شورای نگهبان، از این مرجع قانونی خواستار لغو بند (ز) تبصره هفت لایحه بودجه شدند.
دستمزد کارگران نباید با تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی یا مرکز آمار اعلام شود
بازرس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با کارگر نیوز:
کارگر نیوز: با توجه به تبصره دو ماده 41قانون کار افزایش دستمزد می بایست با در نظر گرفتن سبد معیشت کارگران انجام پذیرد و تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی یا مرکز آمار نمیتواند به تنهایی مبنای محاسبه برای افزایش مزد قرار گیرد.
باز هم شاهد به تاراج بردن دسترنج و امید کارگران هستیم
رضا توسلي عضو هيات مديره مجمع نمايندگان استان تهران؛
کارگر نیوز: رضا توسلي گفت: اصلاح ساختار و پرداخت بدهي دولت ،بهترين راه براي برون رفت از مشكل بوجود آمده براي تامين اجتماعي ميباشد....
بیانیه مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران به مناسبت 22 بهمن
کارگر نیوز: مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای را به مناسبت سال روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایام الله دهه فجر منتشر کرد.
طرح کارورزی امنیت شغلی شاغلان را تهدید می‌کند
حمید رضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران//
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به اینکه طرح کارورزی آسیبی بر پیکره جامعه کارگری است گفت:طرح کارورزی نه تنها باعث اشتغال زایی نخواهد شد بلکه امنیت شغلی شاغلان را نشانه رفته است.
سه جانبه گرایی تنها روی کاغذ معنا پیدا می کند/ امنیت شغلی کارگران میتواند بازدهی بیشتر در چرخه تولید داشته باشد/ ملاک محاسبه مزد سال 97 سبد معیشت خانوار کارگران میباشد
محمدرضا تاجیک در نشست گفت‌وگوی اجتماعی سه‌جانبه مطرح کرد:
کارگر نیوز: رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با تاکید بر اینکه هدف از این گردهمایی تعامل و همگرایی تشکلات کارگری و کارفرمایی و وزارت کار میباشد....
شهرداری تهران برای کارگران خرجِ اضافی نتراشد/ برای مزدبگیران، هزینه حمل و نقل را به مشکل تبدیل نکنید
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با کارگر نیوز:
کارگر نیوز: محمدرضا تاجیک رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در واکنش به تصمیم شهرداری تهران برای دریافت عوارض تردد در بزرگراه‌ها گفت: مسئولان شهری با این‌کار تنها هزینه‌ زندگی را برای خانواده‌های مزدبگیر را گران‌تر می‌کنند.
گلایه کارگران از مجلس به خاطر مصوبه ضد تامین اجتماعی در بودجه ۹۷
کارگر نیوز: بازرس هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در مخالفت با تصویب بند ز تبصره ۷بودجه سال ۹۷ گفت: از دید صاحبان اصلی تأمین اجتماعی این طرح بخاطر نجات دادن طرح شکست خورده نظام سلامت درمان وزارت بهداشت صورت گرفته است.
تنها سبد معیشت باید دستمایه تعیین مزد قرار بگیرد/ کارگران در محرومیت و فشار شدید به‌سر می‌برند
نائب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران تاکید کرد:
کارگر نیوز: عبدالله وطن‌خواه که بر این اعتقاد است که طرف‌های مقابل افزایش حقوق قانونی و منطقی برای دستمزد کارگران را انجام نمی‌دهند، می‌گوید: سیاست نئولیبراستی حاکم در همه ادوار فریز و سرکوب دستمزد و ارزان‌سازی نیروی کار بوده است و همه راهکارهای لازم را نیز برای این امر در نظر می‌گیرند.
گزارش تصویری