به‌روز شده در: ۱۴:۲۳ - ۳۰ تير ۱۳۹۶
خبر ویژه
در میزگردی مطرح شد
کارگر نیوز: در حالی نمایندگان کارگری و کارفرمایی در میزگرد تسنیم به طرح های اشتغالی دولت نقدهای جدی وارد کردند و بحث استثمار کارگران از سوی دولت هم مطرح شد که نماینده دولت علیرغم هماهنگی قبلی در دقیقه ۹۰ از حضور در مناظره و پاسخ به منتقدان انصراف داد.
ظلمی که به کارگاه‎های کمتر از ۱۰کارگر می‎شود
رئیس کمیته دستمزد مجمع عالی نمایندگان کارگران مطرح کرد
کارگر نیوز: رئیس کمیته دستمزد مجمع عالی نمایندگان کارگران درباره کارگاه‎های کمتر از ۱۰ نفر گفت:به همین دلیل رواج بی قانونی، از دست دادن پوشش امنیتی و حمایتی قانون کار از کارگران، بهره کشی نیروی کار، زمینه سازی بستر برای سوء استفاده به دلیل خلا قانونی و.. می شود.
لزوم نقش تصميم گيرنده نمايندگان بيمه شدگان
زئيس مجمع عالي نمايندگان کارگران ايران در گفت و گوی تاکید کرد:
کارگر نیوز: بدون شک، سلامت جسم و روان، زيربنايي ترين عامل پيشرفت و تکامل يک جامعه است و رسيدن به اين مهم، مستلزم بهبود و پيشرفت بهزيستي و تامين اجتماعي است......
سازمان تأمین اجتماعی به جای صندوق کارگران به قلک دولت تبدیل شده است
گفت‌و‌گوی با رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران
کارگر نیوز: 25 تیر روز تامین‌اجتماعی است، روزی که شاید موقعیت مناسبی برای تحلیل عملکرد و وضعیت سازمان تامین‌اجتماعی باشد و ما در این باره سراغ سیدمحمد یاراحمدیان، رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران رفتیم تا از نگاه صاحبان سازمان تامین‌اجتماعی به بررسی وضعیت آن بپردازیم؛ وضعیتی که از دید یاراحمدیان اصلا خوب نیست.
تهیه چراغ خاموش آیین نامه تبصره یک ماده 7 قانون کار /منتظر رعایت سه جانبه گرایی هستیم
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران :
کارگر نیوز: رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران می‌گوید که کارگران کشور در چارچوب حل مشکلات امنیت شغلی خود، بیست و هفت سال است که منتظر تدوین آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار انهم با رعایت کامل سه جانبه گرایی هستند.
نماینده کارگران خواستار مناظره با معاون وزیر کار شد/ سند ملی کار شایسته مانع از دخالت در تشکل‌ها می‌شود
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران:
کارگر نیوز: سید محمد یار احمدیان با انتقاد از اظهارات معاون وزیر کار درباره انجمن صنفی متبوعش، گفت: اگر وزارت کار به وعده تدوین و تصویب سند ملی کار شایسته اهتمام داشت، اکنون شاهد به حاشیه راندن تشکل‌های مستقل کارگری نبودیم.
کارگران با طرح کارورزی و مهارت آموزی به استثمار می روند
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت و گو با کارگر نیوز؛
کارگر نیوز: محمدرضا تاجیک با انتقاد از طرح کارورزی و مهارت آموزی گفت: استثمار کارگران در نتیجه سوء استفاده های بعضی از کارفرمایان در این طرح سبب نابرابری هرچه بیشتر در بازار کار میشود.
صاحبان اصلي سازمان تامين اجتماعي هيچ نقشي در مديريت آن ندارند
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران؛
کارگر نیوز: در سازمان تامين اجتماعي مجموعه مديراني که سر کار مي آيند، برنامه اي مي آورند و طبق آن برنامه، شروع به کار مي کنند. منتها بيمه شدگان و کارگران چيزي که از عملکرد مسئولان درک مي کنند اين است که وضعيت سازمان به چه شکلي است......
حذف معافیت بیمه‌ای کارفرما در برنامه ششم به ضرر تولید است
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران:
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به حذف ماده معافیت بیمه ای سهم حق بیمه کارفرمایان در برنامه ششم توسعه گفت:درخواست داریم که تأمین اجتماعی همانطور که در مقابل بدهی دولت کوتاه می آید، با کارفرمایان هم تا رسیدن به ثبات مالی همکاری کند.
ابطال طرح مهارت آموزی در آینده نزدیک در دیوان عدالت اداری
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران سراسر کشور مطرح کرد؛
کارگر نیوز: رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به سلب حق رای ایران در سازمان جهانی کار برای تعیین هیأت مدیره کارگری این سازمان،از ابطال طرح مهارت آموزی در دیوان عدالت اداری در آینده نزدیک خبرداد.
موفقیت آمیز بودن طرح کارورزی در هاله ای از ابهام است
عزیزه شریفی عضو هیات مدیره مجمع کارگران استان تهران:
کارگر نیوز:عزیزه شریفی نماینده کارگران چینی ایران می‌گوید هم اکنون مشکل کارگران شاغل در این صنعت نه فقدان مهارت‌های آموزشی بلکه نبود امنیت شغلی و تعدیل‌های گسترده است از این رو به نظر نمی‌رسد که طرح کارورزی از کارایی لازم برخوردار باشد.
احتمال بروز مشکل در رابطه کار و کارگری با طرح کارورزی
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران اعلام کرد:
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران در انتقاد به دستورالعمل « مهارت آموزی نیروی کار حین اشتغال» گفت:با توجه به اینکه روزانه ۳هزار کانتینر قاچاق وارد کشور می‌شوند می‌توانیم مالیات دریافت و در ازای آن مالیات تولید کننده را تخفیف و شغل ایجاد کنیم.
مخالفت وزارت کار برای عدم حضور رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران در ILO کارشناسی نبود
حمید رضا امام قلی تبار/
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به دخالت وزارت کار در انتخاب نماینده کارگران برای حضور در ILO گفت: دلیل مخالفت وزارت کار برای عدم حضور آقای یاراحمدیان به عنوان سرپرست گروه کارگری در ilo کارشناسی نبود.
دلایل شکست طرح کارورزی دولت/ بار مالی جدیدی به سازمان تامین اجتماعی تحمیل می‌شود
فرامرز توفیقی مطرح کرد
کارگر نیوز: رئیس کمیته دستمزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با تأکید بر اینکه طرح کارورزی دولت بدون مشورت شرکای اجتماعی و به صورت عجولانه در حال اجراست، گفت: این طرح بدون در نظر گرفتن منابع مالی، بار مالی جدیدی بر سازمان تأمین اجتماعی تحمیل خواهد کرد.
پشت پرده اجرای طرح کارورزی در کشور/ دولت فقط به دنبال آمار سازی است
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور خبر داد؛
کارگر نیوز: بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: اجرای طرح کارورزی به نوعی برده‌داری نوین در حوزه کارگری کشور بوده و دولت در این طرح به دنبال آمارسازی است.
نقض فاحش قانون کار و مقررات سازمان جهانی کار از سوی ربیعی
رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران خبر داد
کارگر نیوز: رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران از نقض فاحش قانون کار و کنوانسیون های بنیادین ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
گزارش تصویری