به‌روز شده در: ۱۹:۳۵ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۰۸۵۶
تاريخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو کمیته مزد شورایعالی کار در گفت و گو با کارگر نیوز/
وزارت کار ضربه جبران ناپذیری به طبقه کارگران وارد کرد/ مهمترین موضوع حال حاضر جامعه کارگری تامین معیشت خانوار کارگران می باشد
کارگر نیوز: رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: مهمترین موضوع حال حاضر جامعه کارگری تامین معیشت خانوار کارگران می باشد ، مطمئنا در صورت عدم تامین معیشت شاهد مشکلات روز افزون در چرخه تولید می باشیم .
محمدرضا تاجیک نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز با انتقاد شدید از عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار گفت: متاسفانه وزارت کار با انجام تخلف از وظایف قانونی خود طبق مواد ۱۶۷ و ۱۶۸ قانون کار در سال ۹۷ ضربه جبران ناپذیری به طبقه کارگران وارد کرده است.

رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: مهمترین موضوع حال حاضر جامعه کارگری تامین معیشت خانوار کارگران می باشد ، مطمئنا در صورت عدم تامین معیشت شاهد مشکلات روز افزون در چرخه تولید می باشیم .

این فعال کارگری در ادامه بیان کرد : چگونه کارفرمایان و نمایندگان دولت میتوانند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند؟

تاجیک افزود :با توجه به تبعات فراوان عدم تامین معیشت کارگران ، مطمئنا شرکای اجتماعی از تبعات عدم افزایش مزد و تامین معیشت آگاهی ندارند و یا سرنوشت بیش از نیمی از جمعیت کشور برای آنها از درجه اهمیت ساقط می باشد.

عضو کمیته مزد شورایعالی کار در خصوص روند عدم برگزاری جلسات شورایعالی کار در سال ۹۷ گفت: همانطور که شاهد بودیم با جابجایی و استیضاح دکتر ربیعی و آمدن آقای محسنی بندپی بعنوان سرپرست و معطل ماندن تصدی وزارت ،چند ماهی این جلسات با کوتاهی سرپرست وقت برگزار نگردید و پس از از مشخص شدن و روی کار آمدن آقای شریعتمداری ،در اولین دیدار با وزیر محترم مهمترین درخواست تشکلات کارگری به نمایندگی از کارگران کشور برگزاری منظم جلسات شورای عالی کار و بحث بررسی افزایش دستمزد در این جلسات بود .

تاجیک ادامه داد: متاسفانه با مهندسی خاص جناب وزیر در اولین جلسه شورای عالی کار دستور جلسه به موضوعی غیر از بررسی و افزایش مزد اختصاص داده شد که پس از سه ساعت بحث و تبادل نظر این موضوع مغفول ماند و  نمایندگان کارگران در شورایعالی کار بعنوان درخواست کتبی برگزاری جلسه فوق العاده با دستور بررسی و افزایش دستمزد و تامین معیشت کارگران  
به وزیر ارائه دادند که متاسفانه تاکنون جلسات عادی ماهانه نیز برگزار نگردیده و شریک اجتماعی با تخلف از وظایف قانونی از برگزاری جلسات کوتاهی می نماید.

محمدرضا تاجیک با توجه به انتصاب آقای شاکرمی بعنوان معاونت روابط کار و همچنین دبیر جلسات شورایعالی کار اظهار امیدواری کرد که با قید فوریت این جلسات برگزار گردد.