به‌روز شده در: ۱۱:۳۷ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۱۲۹۱
تاريخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو کمیته مزد شورایعالی کار در گفت و گو با کارگر نیوز/
جلسه افزایش حق مسکن سال ۹۸ کارگران بدون نتیجه به پایان رسید +جزئیات
کارگر نیوز: تاجیک عضو کمیته مزد شورایعالی کار گفت: جلسه افزایش حق مسکن سال ۹۸ کارگران بدون نتیجه به پایان رسید.
محمدرضا تاجیک نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران در شورایعالی کار در گفتگو با خبرنگار کارگر نیوز درباره نشست شورایعالی کار گفت:این جلسه با دستور راه اندازی سامانه الکترونیکی آیین دادرسی کار و افزایش حق مسکن سال ۹۸برگزار گردید.

عضو هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی در خصوص راه اندازی سامانه الکترونیکی کار اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی این سامانه احتمال سوء استفاده و تخلفات کارفرمایان به حداقل برسد

عضو کمیته مزد شورایعالی کار  در خصوص بررسی موضوع دوم جلسه گفت :افزایش مسکن با توجه به اختلاف دیدگاه ها و عدم توافق طرفین به نتیجه نرسید و مقرر گردید در هفته آتی مجددا در دستور کار شورایعالی کار قرار گیرد

رییس مجمع نمایندگان کارگران در خصوص مطرح شدن افزایش دستمزد و کاهش قدرت خرید کارگران بیان کرد :این موضوع از سوی نمایندگان کارگران در انتهای جلسه مطرح گردید و با توجه به تایید نمایندگان دولت و کارفرما ها ،متاسفانه بی نتیجه به جلسه هفته آتی موکول گردید.

به گزارش کارگر نیوز، این فعال کارگری در پایان  بیان کرد که تعیین مقدار افزایش دستمزد۹۸ با توجه به تورم افسار گسیخته و کاهش قدرت خرید کارگران و همچنین در نظر گرفتن سبد معیشت از سوی نمایندگان کارگران محاسبه میگردد و در شورای عالی کار مطرح میگردد .لازم بذکر است که کمیته مزد حداقل هزینه خانوار کارگری را در مرداد۹۷به شورایعالی کار ارائه داده است.
نظرات بینندگان
خون بازنشستگان کشوری و لشکری از بازنشستگان کارگری رنگین‌تر است یا اینکه خدای نکرده آنها شهروند درجه یک هستند و ما شهروند درجه۲هستیم؟!

«امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:
اذا ارادَ اَحدُكُم أَن یُستجابَ لَهُ فَلیُطَیّبْ كَسْبَهُ وَ لِیَخْرُجْ مِن مَظالِمِ النّاسِ.
اگر کسی بخواهد دعایش مستجاب شود باید که درآمدش حلال و طَیِّب باشد و از حقّ الناس و مظالم عباد چیزی به گردنش نباشد. (بحار، ج ٩٣، ص ٣٢١)