به‌روز شده در: ۱۶:۵۵ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۹۷۸۱
تاريخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اعتراض دوباره کارگران اپراتور آب و فاضلاب اهواز به ادامه‌ی مطالبات خود
جمعی از کارگران پیمانی اپراتورآب و فاضلاب اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی و عیدی کامل خود، مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، کارگران اپراتور آب و فاضلاب اهواز درحالی‌که پارچه نوشته‌ای خطاب به مسئولان استانی همراه داشتند، صبح امروز سه‌شنبه (۲۴فروردین ماه) به پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه حقوق و عیدی کامل خود معترض شدند.

این کارگران گفتند: مطالبات حدود هزار نفر از کارگران اپراتور شبکه آب و فاضلاب اهواز سه ماه به تاخیر افتاده و به دلیل پرداخت نشدن کامل عیدی ما بارها از مسئولان استانی درخواست پیگیری مطالباتمان را کرده‌ایم.

آن‌ها افزودند: تاکنون به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق و عیدی کامل به دل‌مان مانده است.

یکی از کارگران معترض گفت: جدا از معوقات مزدی در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی نیز اداره آبفا در حق ما کوتاهی کرده است. سوابق بیمه‌ای ما به دلیل پرداخت نشدن به موقع حق بیمه به تامین اجتماعی دچار مشکل شده است. در عین حال سالهاست که پوشش بیمه تکمیلی نداریم و برای تامین نیازهای درمانی خود و خانوادهایمان با مراجعه به مراکز آزاد متحمل هزینه‌های هنگفتی بایت ویزیت و هزینه دارو و سایر خدمات می‌شویم.

طبق اظهارت وی، از دیگر مشکلات کارگران پیمانکاری آبفای اهواز با ۱۰تا ۱۵ سال سابقه کار، ادغام با کارگران آب و فاضلاب روستایی است که وضعیت کارگران هر دو طرف را نامشخص کرده است.

این کارگر به نمایندگی از همکاران خود گفت: بدون شک قبول چنین شرایطی از روی ناچاری است و کماکان شرمنده زن و فرزندان خود هستیم.