به‌روز شده در: ۱۵:۱۶ - ۲ تير ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۰۳۵۶
تاريخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارشناس حفاظت فنی هشدار داد:
وجود مخازن «اتیلن اکساید» در اطراف محل آتش‌سوزی شهرک صنعتی لیا
به دنبال آتش‌سوزی گسترده در شهرک صنعتی لیا، یک کارشناسان حفاظت فنی و بهداشت کار هشدار داد که در فاصله‌ی حدود ۳۰ الی ۴۰ متر کانون حریق، مخازن اتیلن اکساید وجود دارد که می‌تواند شدت تخریب بسیار بالایی را به جای گذارد.
بابایی (کارشناسان حفاظت فنی و بهداشت کار) با اشاره به حادثه‌ی آتش سوزی در شهرک صنعتی لیا واقع در ۱۴ کیلومتری جاده قزوین-بویین زهرا، به خبرنگار ایلنا گفت: «مجاورت دو مخزن تولوئن که در حال حاضر خالی هستند و همچنین مخزن بزرگ اتیلن اکساید که در فاصله‌ی حدود ۳۰ الی ۴۰ متر کانون حریق قرار دارد، شرایط منطقه را به شدت حساس کرده است.»

وی افزود: «مخزن بزرگ اتیلن اکساید، قدرت تخریب بسیار بالایی دارد که تنها می‌توان آن را با TNT مقایسه کرد؛ علاوه بر اینکه، اتیلن اکساید بسیار سمی است. شرکتی که حادثه در آن رخ داده است، از اتیلن اکساید برای اتوکسیلاسیون استفاده می‌کرد. با این وصف، اطفاء فوری حریق و پیشگیری از گسترش آن، موضوعی بسیار جدی است.»

بابایی افزود: «خطر اتیلن اکساید به حدی است که در هنگام جابجایی آن از اراک به قزوین، یا محل دیگری، به تمامی محل‌های اطراف، جابجایی این ماده را اعلام می‌کنند تا همه آمادگی لازم را داشته باشند. اگر از بابت انفجار مخازن اتیلن اکساید، اتفاقی رخ دهد، حتما باید پیش از آن مناطق اطراف تخلیه شوند.»