به‌روز شده در: ۱۵:۱۶ - ۲ تير ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۰۳۸۳
تاريخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده کارگری شورای‌عالی کار؛
تعلل دولت در قبال حق و حقوق کارگران/ "حق مسکن کارگران" هنوز تصویب نشده است
تاجیک درباره حق مسکن گفت: این رقم برای جامعه کارفرمایی عدد قابل‌توجهی نیست, اما هرچقدر هم کوچک باشد برای کارگران حداقلی‌بگیر رقم بزرگی محسوب می‌شود و انتظار داشتیم با قید فوریت به تصویب می‌رسید که چنین نشد.
به گزارش کارگر نیوز؛ محمدرضا تاجیک، نماینده کارگری شورای‌عالی کار ، درباره حق مسکن کارگران گفت: رقم حق مسکن مبلغ بسیار اندکی است و ناچیز است, تعجب می‌کنیم که هرساله "افزایش حق مسکن کارگران" این میزان به‌کندی انجام می‌شود.

 وی با بیان اینکه "هر زمان گذر نمایندگان کارگران به هیئت دولت می‌افتد, شاهد تعلل بسیار زیاد هستیم" گفت: عدد و رقم در رابطه با حق مسکن کارگران موضوع مهمی نیست که بخواهد به این شکل جامعه کارگری را ناراحت کند.

وی درباره زمان اجرای این مصوبه گفت: طبق مصوبه شورای‌عالی کار، هر زمانی این مصوبه تصویب شود, باید از ابتدای سال لازم الاجرا باشد اما وقتی این اتفاق رخ نمی‌دهد بسیاری از کارگران از این مسئله متضرر می‌شوند، به‌عنوان مثال آن دسته از کارگران که تصمیم به تسویه حساب یا تصمیم به جابه‌جایی کارگاه خود گرفتند، با توجه به اینکه مصوبه حق مسکن از ابتدای سال عملیاتی نشد, هنگام تسویه حساب دچار مشکل شدند.

تاجیک گفت: این رقم برای جامعه کارفرمایی عدد قابل‌توجهی نیست, اما هرچقدر هم کوچک باشد برای کارگران حداقلی‌بگیر رقم بزرگی محسوب می‌شود و انتظار داشتیم با قید فوریت به تصویب می‌رسید. پیش‌بینی می‌شد که در هفته کارگران این مصوبه به تصویب برسد که چنین نشد.

 وی گفت: به‌نظر می‌رسد در جلسه‌ای که نماینده اقتصاد و صنعت حضور دارد باید این مصوبه تصویب می‌شد, به‌احتمال زیاد وزیر کار پیگیری لازم را انجام نداده است. بسیاری از کارفرمایان از این تعلل دولت سوءاستفاده می‌کنند.

 وی تأکید کرد: درخواست ما از دولت این است که در این روزهای سخت کرونایی که جامعه کارگری متحمل سختی‌های بسیاری شده‌اند این مسئله را به این خانواده‌ها به‌صورت مضاعف تحمیل نکنیم.

منبع:تسنیم