به‌روز شده در: ۱۵:۱۶ - ۲ تير ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۰۳۸۶
تاريخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ اعتراض به محقق نشدن «تبدیل وضعیت استخدامی» با وجود ضرورت قانونی
تجمع نیروهای شرکتی و حجمی توزیع برق کشور مقابل مجلس
نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع برق کشور، امروز (یکشنبه/۱۹ اردیبهشت) در اعتراض به‌عدم رسیدگی وزارت نیرو به مطالبه تبدیل وضعیت استخدامیِ بی‌قید و شرط، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع برق کشور، در اعتراض به‌ عدم رسیدگی وزارت نیرو به مطالبه «تبدیل وضعیت استخدامیِ بی‌قید و شرط» مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

آن‌ها تاکید دارند که صنعت برق جزو تعهدات حاکمیتی است و نباید مسئولیت مهمی مانند توزیع برق به شرکت‌های خصوصی سپرده شود تا نیروهای آن تحت عنوان حجمی و شرکتی با کمترین حقوق استخدام شوند.

نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع برق کشور اعلام کردند که حقوق و مزایای آن‌ها به یک سوم نیروهای رسمی می‌رسد؛ درحالیکه در کار مشابه اشتغال دارند.

به گفته معترضان؛ وزیر نیرو معتقد است که دولت نمی‌تواند در امور استخدامی شرکت‌های خصوصی دخالت کند اما واقعیت این است که آقای اردکانیان در سال ۹۹ بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که بر مبنای آن باید تمام نیروهای شرکتی و حجمی ظرف ۳ سال تبدیل وضعیت شوند اما با گذشته بیش از ۱ سال از حضور وی در این وزارتخانه، هنوز معادل نیمی از شرکتی‌ها و حجمی‌ها هم تبدیل وضعیت نشده‌اند.

نیروهای شرکتی و حجمی توزیع برق در همین حال تاکید دارند که «شرکت‌های توزیع به افزایش درآمدهای دولت کمک می‌کنند و بازوی دولت برای وصول مطالبات و امور دیگر این بخش از صنعت برق محسوب می‌شوند، اما زمانی که صحبت از تبدیل وضعیت استخدامی می‌شود، ما را شرکت خصوصی و دارای هیات مدیره مستقل محسوب می‌کنند!»

آن‌ها افزودند: «خوشبختانه در بدنه‌ی مدیریتی وزارت نیرو و توانیر افرادی وجود دارند که با تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و حجمی توزیع برق موافق هستند اما آقای اردکانیان هم باید با این خواسته مدیران همراهی کند.»