به‌روز شده در: ۱۴:۰۵ - ۲ تير ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۰۴۲۷
تاريخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ قول بازگشت به ساپنا و اجرای طرح طبقه‌بندی به ما داده شد
مراجعه کارگران واحد ترابری منطقه عملیاتی پارسیان به مجلس
شماری از کارگران پیمانی واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی که بدنبال مشکلات صنفی خود هستند، به نمایندگی از سایر کارگران روز گذشته با مراجعه به ساختمان مجلس، از تعدادی ازنمایندگان درخواست استمداد کردند.
به گزارش ایلنا، شماری از کارگران پیمانی واحد ترابری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی که در ادامه‌ی بی‌توجهی مسئولان استانی و مدیریت منطقه عملیاتی پارسیان به وضعیت مطالباتشان راهی تهران شده بودند، روز گذشته با برخی از نمایندگان مجلس دیدار کردند.

یکی از کارگران با بیان اینکه برای پیگیری مطالبات صنفی‌مان به تهران آمده‌ایم تا از برخی نمایندگان درخواست کمک کنیم، افزود: بعد از دیدار با چند تن از نمایندگان مجلس، در نهایت با سیدموسی موسوی (نماینده مردم لامرد و مهر) ملاقات و گفتگو کردیم. وی بعد از شنیدن مشکلاتمان مکاتباتی با برخی مسئولان وزارت نفت از جمله معاونت منابع انسانی وزارت نفت داشته است.

او با بیان اینکه خواسته ما بازگرداندن همه کارگران پیمانی واحد ترابری به سامانه ساپنا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای قانونی و عرفی است که با حذف کارگران از سامانه ساپنا به خودی خود حذف شده بود، در ادامه افزود: آقای موسوی (نماینده مردم لامرد ومهر) با درخواست کتبی از معاونت منابع انسانی وزارت نفت دستور بازگشت راننده‌ها به سامانه ساپنا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را گرفته است.

این کارگر راننده که به نیابت از سایر همکاران خود سخن می‌گفت، ضمن ابراز تشکر از سیدموسوی موسوی (نماینده مردم شهرسان لامرد ومهر) افزود: با اعتماد به وعده‌های داده شده نماینده مردم شهرستان لامرد ومهر، و نامه‌ای که ایشان از معاونت نیروی انسانی وزارت نفت اخذ کرده بود، همگی راهی محل سکونت و کار خود در منطقه عملیاتی پارسیان شدیم.

به گفته این کارگر؛ در حال حاضر حدود ۱۴۵ نفر در منطقه عملیاتی پارسیان و حدود ۱۳۱ نفر دیگر در مناطق عملیاتی آغار و دالان با سوابق کاری ۱۰ تا ۲۵سال کار مشغول جابجایی نیروی کار روی حدود ۲۵۰ حلقه چاه هستند که منتظر رفع مشکلات خود هستند.

گفتنی است؛ مدیران شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در روز ۲۹ اسفند ۹۹ (سالروز صنعت ملی نفت) همه رانندگان واحد ترابری که هر یک ۱۰ تا ۲۵ سال سابقه مستمر کار در این واحد را دارند، از سامانه ساپنا (که سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی در کل صنعت نفت می‌باشد) حذف کردند که در نتیجه آن همه کارگران راننده از مطالباتی همانند طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای قانونی و عرفی که همه پرسنل رسمی، قراردادی و سایر نیروهای پیمانکاری دریافت می‌کنند، محروم شدند.