به‌روز شده در: ۱۴:۵۶ - ۷ بهمن ۱۴۰۰
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۳۶۷۶
تاريخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک :
مخالف تغییر ماده 41 قانون کار هستیم
نماینده کارگران در شورایعالی کار گفت : با هر‌گونه تغییر در ماده 41 و تبصره‌ای ذیل آن مخالف هستیم . نمایندگان مجلس می بایست پس از اخذ نظر نمایندگان تشکلات کارگری در خصوص قانون کار اظهارنظر نمایند.
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورایعالی کار در گفتگو با خبرنگار کارگر نیوز گفت : با هر‌گونه تغییر در ماده 41 و تبصره‌ای ذیل آن مخالف هستیم . نمایندگان مجلس می بایست پس از اخذ نظر نمایندگان تشکلات کارگری در خصوص قانون کار اظهارنظر نمایند.

رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت :مسئله دیگر که در محاسبه دستمزد کارگران که باید ملاک عمل قرار گیرد عدد تورم هزینه‌های زندگی کارگران بعنوان افزایش محاسبه و به دستمزد سال دریافتی اضافه شود .شرکای اجتماعی می بایست تورم تاثیر گذار بر زندگی کار گران را ملاک محاسبه قرار دهند نه میانگین تورم کلی کشور را .

وی ادامه داد : یکی از دلایل عقب ماندگی دستمزد از تورم و فاصله هر ساله دستمزد نسبت به هزینه ها،محاسبه اشتباه تورم در دستمزد دریافتی توسط شرکای اجتماعی می باشد.

عضو کمیته دستمزد شورایعالی کار گفت : از سویی دیگر نیز مساله نحوه محاسبه تورم مورد نظر جامعه کارگری است؛ تورم باید روی هزینه‌های زندگی کارگران محاسبه شود اما به دلیل اینکه تورم روی دستمزد سال گذشته محاسبه می‌شود منجر به عقب ماندگی دستمزد کارگران شده است.

وی تاکید کرد: مطمنئا منظور قانون گذار از تبصره یک و دو ماده 41 و بکار بردن کلمه تورم در تبصره 1و هزینه زندگی در تبصره 2 هم پوشانی این دو تبصره و لحاظ نمودن تورم هزینه زندگی کارگران و تطابق دستمزد دریافتی با هزینه ها زندگی می باشد.