به‌روز شده در: ۱۱:۳۷ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۰۳۶
تاريخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
استاندارد ایران و هند در حوزه فناوری های نوآورانه و دانش بنیان همکاری میکنند
دکتر مهدی اسلام پناه، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در یک ملاقات از پیش برنامه ریزی شده در ابوظبی با رییس استاندارد هند دیدار و درخصوص همکاری های دوجانبه گفت و گو کردند.
به گزارش کارگر نیوز؛ در این دیدار دکتر اسلام پناه با تبریک به همتای هندی خود برای عضویت در هیات مدیره فنی ایزو در دوره ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵،   بر افزایش همکاری های سازمان های استاندارد دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار ، بازنگری تفاهم نامه بین دو سازمان استاندارد مورد توجه روسای آن قرار گرفت تا در نسخه جدید تفاهم  نامه، ارتقای فناوری های نوین و دانش بنیان به عنوان هدفی ارزشمند در نظر گرفته شود.
حمایت برای رفع چالش ها در پروژه های تدوین استانداردهای بین المللی با محوریت جمهوری اسلامی ایران، استفاده از تجربیات کشور هند در اصلاح فرآیندهای کاری مرتبط با استاندارد سازی،  تشکیل کارگروه های کوچک در قالب کمیته‌های فنی/ فرعی با سایر کشورها در زمینه  های خاص و  دارای اولویت کاری مشترک، به عنوان  راهکار کاربردی در جهت دستیابی به اجماع نظر و تسهیل فرآیند ها مورد بحث و تبادل تظر قرار گرفتند.
همچنین  ضرورت اجماع نظر در تسهیل فرآیند ها در مناسبات تجاری و صادرات کالاهای ایرانی به آن کشور از دیگر محورهای مذاکراتی روسای استاندارد دو کشور ایران و  هند بود.
دیدار روسای دو نهاد ملی استاندارد سازی در حاشیه اجلاس سالانه سازمان بین المللی استاندارد برگزار شد.