به‌روز شده در: ۱۴:۳۴ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۱۱۵
تاريخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده مجلس:
گروه بهمن می تواند در کنار تامین نیازداخل،‌ صادرات را هم درپیش بگیرد
به گفته این نماینده مجلس،‌ یکی از ویژگی های گروه بهمن،‌ تنوغ محصولات است که این گروع با تنوع بخشی توانسته خلاهای دیگر خودروسازان را پر کند.
به گزارش کارگر نیوز؛ علیرضا سلیمی نماینده شهر محلات در مجلس در حاشیه بازدید از غرفه گروه بهمن در هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل،‌ عمران و خدمات شهری ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه محصولات داخلی را به نمایش گذاشت و باعث شد محصولات جدید دیده شود؛ متاسفانه شهرداری اقدام به واردات اتوبوس دست دوم کرده است در  حالی که می توانند با تولیدکنندگان داخلی قرار داد ببندند، این کار باعث می شود تولید جان بگیرد و توان مقابله با تحریم فراهم شود.

وی گروه بهمن را یکی از خودروسازان موفق کشور دانست و گفت: از آنجایی که  گروه بهمن وابستگی کمی به دولت دارد و به دلیل اینکه بخش خصوصی آن را مدیریت می کند،‌ سرمایه گذاری هم متعلق به بخش خصوصی است،‌ گام های بلندی را برای تولید انواع خودرو برداشته است.

به گفته این نماینده مجلس،‌ یکی از ویژگی های گروه بهمن،‌ تنوغ محصولات است که این گروع با تنوع بخشی توانسته خلاهای دیگر خودروسازان را پر کند.

سلیمی چندین ویژگی برای گروه بهمن برشمرد و گفت: ویژگی دیگر این گروه این است بر خلاف سایر خودروسازان دولتی که زیان ده هم هستند،‌ اما این گروه زیان ده نیست و این مورد یک حسن به شمار می آید، علت آن هم همین خصوصی بودن آن است.

وی در ادامه ویژگی سوم گروه بهمن که مربوط به اشتغال است را بیان کرد و گفت: گروه بهمن در سال های اخیر در حوزه اشتغال توانسته کارهای مثبتی انجام دهد؛ به دلیل توسعه محصولات اشتغال زایی خوبی داشته است. در بحث داخلی سازی نیز این گروه فعالیت های مثبتی داشته و این موضوع نشان از حرکت مثبت رو به جلو گروه بهمن است.
این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد که این گروه در بخش های متفاوت بتواند محصولات بیشتری را به بازار عرضه کند؛ البته با توجه به مراواداتی که دولت با کشورهای همسایه دارد، این گروه می تواند حتی محصولات خود را صادر کند چرا که بازار از محصولات آن استقابل می کند و باید از این فرصت استفاده کرد.

باید شرایط تسهیلات برای تولید کنندگان فراهم شود
بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و عضو کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از غرفه بهمن با تاکید بر اینکه سهم محصولات تجاری  گروه بهمن در بازار به نسبت سایر خودروسازان بیشتر است، بیان داشت: البته زمانی می توانیم رضایت داشته باشیم که سهم داخلی سازی در این محصولات بیشتر باشد.
رحیمی خاطرنشان کرد: باید شرایط تسهیلات لازم برای تولید کنندگان فراهم شود و به نوسازی ناوگان حمل و نقل توجه کنیم.