به‌روز شده در: ۰۹:۵۹ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۱۴۵
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
انتقاد نماینده اسدآباد از وضع نیروهای شرکتی و دلالان نیروی انسانی:
دسترنج جوانان به جیب دلالان ریخته می‌شود
عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اهمیت در دستورکار قرار گرفتن تعیین تکلیف نیروهای شرکتی گفت: باید به برده داری مدرن پایان داد و جوانان نیز منتظر آن هستند چرا که دسترنج آن‌ها به جیب دلالان ریخته می‌شود.
به گزارش ایلنا، کیومرث سرمدی واله (عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس) در نشست علنی  مجلس طی تذکر شفاهی خود، با انتقاد از نظام بودجه ریزی کشور که باعث مشکلاتی در منابع و مصارف از سوی دولت و مجلس شده که مردم را متوقع کرده، نارضایتی عمومی ایجاد کرده و بودجه را ناکارآمد جلوه می‌دهد، گفت: این موضوع در اصل اعتبار خود ما را زیر سوال می‌برد.

نماینده مردم اسدآباد استان همدان در مجلس به گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه اشاره کرد و گفت: براین اساس ۲۱ درصد منابع تحقق نیافته، ۲۵ درصد زیر ۵ درصد، ۱۷ درصد بالای ۵۰ درصد و ۳۶ درصد بالای ۱۰۰ درصد تحقق یافته که عملا هرساله در دیدن منابع و بعضا عملیاتی شدن در مصارف مشکل داریم از این رو باید منابع واقع بینانه باشد.

وی افزود: پروژه ای، ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد اما در تخصیص صرفا ۵۰ درصد آن صورت می‌گیرد که آن هم با اوراق ۳ساله و میزان نقدی آن نیز ۲۰ درصدی است که ته این قصه بیش از ۴۰ میلیارد تومان نمی‌شود که آن هم مشخص نیست عملیاتی شود یا خیر، از این رو اعتماد مردم سلب می‌شود و کارگزاران در مظان اتهام واقع می‌شوند.

سرمدی واله در ادامه با انتقاد از اینکه چرا اعتبار در نظر گرفته شده برای اشتغال در تبصره ۱۸ بودجه جای دیگر خرج می‌شود، اظهار داشت: این موضوع اعتماد مردم را از بین می‌برد، چرا که مردم نام پروژه و ردیف اعتبار آن را دیده‌اند لذا از آقای میرکاظمی انتظار داریم در واقعی‌سازی آنچه در بودجه می‌نویسد با آنچه تخصیص می‌دهد ساماندهی صورت دهد و از تخصیص‌های سلیقه‌ای خودداری کند.

وی در ادامه خواستار بازبینی آئین نامه داخلی مجلس شد و عنوان کرد: بعضی از مواردی که در جامعه می‌گذرد با دستورکار مجلس سنخیتی ندارد و مردم فکر می‌کنند که مجلس از موضوعات بی‌خبر است لذا ظرفیتی برای پرداختن به مسائل روز با افراد متخصص ایجاد شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت در دستورکار قرار گرفتن طرحی از این کمیسیون درباره تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، که کاری عمیق و ماندگار است، خاطرنشان کرد: باید به برده داری مدرن پایان داد و جوانان نیز منتظر آن هستند چرا که دسترنج آن‌ها به جیب دلالان ریخته می‌شود.