به‌روز شده در: ۱۴:۳۴ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۱۸۳
تاريخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تعداد شاغلان ایران خودرو طی یکسال ۱۴۰۰ نفر افزایش یافت!! +سند
تعداد شاغلان شرکت اصلی ایران خودرو (به‌جز گروه) طی یکسال اخیر با افزایش ۱۴۲۵ نفری به ۲۱ هزار و ۹۴۶ نفر در شهریور امسال رسیده است.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از نود اقتصادی؛ گزارش جدید شرکت ایران خودرو نشان می‌دهد تعداد شاغلان شرکت اصلی ایران‌خودرو (به‌جز گروه) طی یکسال اخیر با افزایش ۱۴۲۵ نفری از ۲۰ هزار و ۵۲۱ نفر در شهریور سال ۱۴۰۰ به ۲۱ هزار و ۹۴۶ نفر در شهریور امسال رسیده است.

قابل ذکر است با توجه به اینکه گروه ایران خودرو صورت مالی تلفیقی خود را منتشر نکرده؛ هنوز مشخص نیست تعداد شاغلان گروه چه تغییراتی در این مدت داشته است.


در ماه‌های اخیر یکی از نمایندگان مجلس مدعی شد خودروسازی کشور ۲۵ هزار نیروی مازاد دارد که توسط دولتی‌ها، مجلس و افراد با نفوذ به این صنعت تحمیل شده است.

همچنین بررسی آمارهای جهانی نیز نشان می‌دهد سرانه شاغلان خودروسازی در ایران ۳ برابر میانگین جهانی و ۵ برابر میانگین آن در کشورهای کره جنوبی، ژاپن و چین است؛ به طوریکه در شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو درحالی سالانه به ازای هر پرسنل ۹ تا ۱۰ دستگاه خودرو ساخته می‌شود که این میزان در جهان ۳۰ تا ۳۵ دستگاه خودرو و در شرق آسیا نیز ۴۵ تا ۶۵ دستگاه خودرو است.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و سایت خبری کارگر نیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.