به‌روز شده در: ۱۶:۴۴ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۴۴۷
تاريخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
اعتراض کارکنان شیفت‌کار توزیع و بهره‌بردار برق به عدم تبدیل وضعیت استخدامی
گروهی از کارکنان شیفت کار توزیع و بهره‌بردار برق کشور به‌منظور تغییر عنوان شغلی خود به کارگری، مقابل ساختمان وزارت نیرو تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، صبح امروز دوشنبه (سوم دیماه) جمعی از کارکنان نوبت کار و شیفت کار توزیع و بهره‌بردار برق کشور که به صورت پیمانکاری مشغول کارند، با حضور مقابل ساختمان وزارت نیرو خواستار تغییر عنوان شغلی خود به کارگری شدند.

یکی از کارکنان حاضر در این اجتماع صنفی گفت: اعتراض کارکنان نوبت کار و شیفت‌کار توزیع برق کشور که از نقاط مختلف به تهران آمده و مقابل ساختمان وزارت نیرو حاضر شدند، به عنوان شغلی خود است.

وی گفت: ما کار کارگری انجام می‌دهیم اما قراردادهایمان کارمندی است به همین دلیل نسبت به همکاران «کارگر» خود از دستمزد کمتری برخورداریم و از مزایای شغلی که آنها دریافت می‌کنند، محروم هستیم.

طبق اظهارات یکی از کارکنان؛ عدم پرداخت دستمزد کافی و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، سختی کار، جمعه‌کاری، حق جذب و… برای کارگرانی که با عنوان شغلی کارمند در پست‌های انتقال نیرو مشغول کارند، مشکلات زیادی به وجود آورده است.

او درباره اختلاف دریافتی حقوق خود با همکاران کارگری‌اش گفت: مقایسه فیش‌های حقوقی نشان دهنده افزایش این فاصله زیاد است به گونه‌ای که بین دو نفر که با دو عنوان کارگر و کارمند در یک محیط کار شاغلند، فاصله دریافتی وجود دارد.