به‌روز شده در: ۱۶:۴۴ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۶۹۲
تاريخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک نماینده مجلس پاسخ داد:
پرداخت حق مناطق جنگیِ بازنشستگان به کجا رسید؟
سارا فلاحی گفت: دولت باید مقدمات پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان شش استان را فراهم سازد.
به گزارش ایلنا، یکی از مطالبات بازنشستگان، پرداخت حقوق و مزایای مناطق جنگی به بازنشستگانی‌ست که در شش استان غربی و جنوبی کشور (استان‌های درگیر جنگ) زندگی می‌کنند. این مزایا مدتی‌ست که قرار است پرداخت شود.

سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در این رابطه می‌گوید: یکی از مطالبات در شش استان جنگی بحث حقوق و مزایای مناطق جنگی برای بازنشستگان است؛ متاسفانه پرداخت این مزایا خیلی طولانی شده و عقب افتاده؛ در تمام این مدت ما در مجلس پیگیری بسیار کردیم.

به گفته‌ی وی، پرداخت مزایای جنگی بازنشستگان، قانون است و باید اجرایی شود.

فلاحی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان برنامه و بودجه، باید مقدمات اجرای این قانون را فراهم کنند؛ گفت: بازنشستگان مناطق جنگی، مدیریت‌کنندگان سابق جنگ در این مناطق بوده‌اند و بایستی اعتبارات لازم برای اجرای این قانون تخصیص داده شود تا کمی وضعیت زندگی اینها بهبود یابد.

این نماینده مجلس می‌گوید: متاسفانه تا امروز اعتنایی به این قانون نشده؛ ما همچنان در حال پیگیری این موضوع هستیم؛ از دولت می‌خواهیم بودجه مناسب برای اجرای پرداخت مزایای مناطق جنگی بازنشستگان اختصاص دهد.

فلاحی تاکید می‌کند: پرداخت مزایای مناطق جنگی حق بازنشستگان است و باید اجرا شود؛ دولت بایستی در کمترین زمان، مقدمات اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را فراهم کند.