به‌روز شده در: ۱۶:۴۴ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۶۶۶۹۹
تاريخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یک فعال کارگری:
مجلس راهی برای استیفای حقوق حقه کارگران است
مسئول تشکل‌های کارگری مازندران و هماهنگ کننده تشکل‌های کارگری شمال کشور گفت: یکی از راه‌های عدالت و استیفای حقوق حقه کارگران و بازنشستگان، مجلس شورای اسلامی است.
نصرالله دریابیگی در گفتگو با خبرنگار ایلنا از مازندران، اظهار کرد: از امروز پیش ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده و با توجه به اینکه انتخابات یکی از مهمترین استیفای حقوق حقه مردم است و همچنین  امام (ره) مجلس را در راس امور دانستند، باید در این انتخابات با شکوه حضور یافت.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یادگار امام برای مردم است، افزود: مردم به جمهوری اسلامی در همان اوایل انقلاب رای دادند و برای اجرای عدالت پای صندوق های رای حاضر شدند.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور با عنوان اینکه انتخابات، اجرای عدالت در سایه اسلام و با حضور مردم است، خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک کارگر مسلمان از انتخابات مانند گذشته حمایت می‌کنم و به عنوان مسئول تشکل‌های کارگری مازندران و هماهنگ کننده تشکل‌های کارگری شمال کشور بر این باورم که یکی از راه‌های عدالت و استیفای حقوق حقه کارگران و بازنشستگان مجلس است.

مسئول تشکل‌های کارگری مازندران گفت: در مقطع حساسی در کشور قرار داریم که کارگران و بازنشستگان با مشکلات فراوانی در حوزه معیشت، درمان، امنیت شغلی، پایین بودن دستمزدها و بسیاری از مسائل مختلف روبرو هستند و باید برای رفع این‌ مشکلات تلاش شود.

وی افزود: کارگران در انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی و همه دوران مختلف نقش اساسی داشتند و می‌توانند برای اداره کشور در مجلس نقش مؤثری ایفا کنند.

دریابیگی گفت: در اوایل انقلاب حضور حسین کمالی و سپس حضور علیرضا محجوب و اکنون هم‌حضور علی بابایی کارنامی در مجلس شورای اسلامی را داریم که پای کار بودند و تلاش کردند.

هماهنگ کننده تشکل‌های کارگری شمال کشور افزود: امروز کارگران با سیاست‌های تأمین اجتماعی مشکل دارند.

وی یادآور شد: از نهادهای کارگری، انجمن صنفی کارگران ساختمانی، کانون های بازنشستگان تأمین اجتماعی و شوراهای کارگری، مجمع نمایندگان کارگران و انجمن صنفی کارآفرینان و از اتحادیه زنان کارگر و تشکل‌های کارگری استان مازندران انتظار داریم که افراد واجد شرایط برای حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدا را معرفی کنند.

دریابیگی گفت: کارگران‌ می‌توانند مصداق حاکمیت محرومان و مستضعفان باشند و احساس مسئولیت کنند و برای حضور در مجلس شورای اسلامی وارد صحنه شوند و توصیه من به احساس مسئولیت کردن کارگران در این بخش است تا فراکسیون کارگری افراد اثرگذار بیشتری را در این حوزه داشته باشد.

وی یادآور شد: با احساس مسئولیت کردن در این حوزه و ورود به مجلس از جامعه کارگری، به تحقق عدالت اجتماعی، رفاه و تقسیم عادلانه ثروت و افزایش قدرت خرید کارگران کمک خواهد شد و شهدا و امام و رهبری هم از ما راضی خواهند بود و نظام‌مقدس اسلامی مسیر اصلی خود را ادامه خواهد داد.

دریابیگی گفت: ما از همه تفکرها و گرایش‌هایی که دغدغه شان منافع کارگران و حفظ اشتغال باشد، حمایت خواهیم کرد.
انتهای پیام/